Rekonstrukce bytu

Mnoho bytů je ještě v původním stavu, od doby, kdy byly postaveny paneláky nebo cihlové domy. Starší generaci, se do celkové rekonstrukce bytu již většinou nechce. Celkovou rekonstrukci bydlení nechávají spíše na střední nebo mladou generaci.

Při rekonstrukci bytu se bourá umakartové jádro. V některých případech se bourají nenosné příčky pokojů a vyzdí se na jiném místě. Původní podlaha z parket se demontuje. Následně je potřeba povrch srovnat betonem a nivelační hmotou nebo lze použít OSB desky. Poté se může položit konečná podlaha, třeba plovoucí podlaha, lino nebo dlažba.

Elektroinstalace v bytech již nevyhovuje bezpečnosti ani funkčnosti. Proto se při rekonstrukci dělají nové elektrické rozvody v mědi. Do rozvaděče je nainstalován dostatečný počet jističů a také proudový chránič. V bytě je namontováno mnohem více zásuvek než byl původní stav.

Pokud chcete mít pěkné zdi, původní barva na zdech se oškrábe, zdi se napenetrují, poté se do lepidla natáhne perlinka, čímž se mírně vyrovnají nerovnosti na stěnách a také se zabrání praskání omítky. Nakonec se natáhne jemná omítka a vymaluje se.

Rekonstrukce ještě zahrnuje: úpravu vody a odpadu, úprava plynu, úpravu topení, novou koupelnu a WC, výměnu oken, nové interiérové dveře, nové vstupní dveře, montáž kuchyně, montáž skříní a nábytku, položení koberce, atd.

Pro Vaši lepší představu o rozsahu prací při rekonstrukci koupelny, jádra nebo celého bytu, se prosím podívejte, na níže zobrazenou fotogalerii, která ukazuje jednotlivé fáze rekonstrukce.


Více fotek koupelen si můžete prohlédnout v sekci Koupelna. Jsou to nové koupelny, které jsme doposud udělali.

Průběh rekonstrukce 1

Průběh rekonstrukce 1

Průběh rekonstrukce 2

Průběh rekonstrukce 2

Průběh rekonstrukce 3

Průběh rekonstrukce 3

Průběh rekonstrukce 4

Průběh rekonstrukce 4