Časté dotazy

Kolik stojí rekonstrukce bytového jádra?
Celková rekonstrukce koupelny stojí kolem 100 tis. Kč. Cena je ale velmi orientační, protože celkovou částku určuje především materiál, který si jako zákazník vyberete.

Jak dlouho trvá rekonstrukce bytového jádra?
Rekonstrukce koupelny trvá přibližně 10 pracovních dnů. Zaleží na rozsahu rekonstrukce bytového jádra. O víkendech nepracujeme.

Je nutné likvidovat umakartové jádro?
Není to vždy nutné. Záleží na stavu jádra, zda je shnilé, křivé nebo jinak poničené. Je to otázka financí a náročnosti zákazníka.

Je možné obložit staré umakartové jádro?
Ano, je to možné. Musí se použít speciální lepidla a spárovací hmoty.

Je lepší při rekonstrukci koupelny zvolit vanu nebo sprchovací kout?
Většina lidí preferuje sprchovací kouty z důvodů menší spotřeby vody a lepšího přístupu.

Kolik unese závěsné WC?
Většina závěsných WC je konstruována na zátěž 400kg.

Je možné mít v panelákové koupelně podlahové výtápění?
Klasické teplovodní trubkové podlahové topení není možné realizovat z prostorových důvodů. Ale je možné použít elektrické podlahové topení (topné rohože), které jsou řízeny termostatem. Při rekonstrukci koupelen je teplá dlažba čím dál víc využívána.

Můžu si dodat materiál sám?
S tímto je spojeno mnoho nepříjemností a nedorozumění (např. výběr nevhodného materiálu, pozdní dodání - musí se čekat, problém s reklamacemi, čí je to vina atd.), a proto si materiál raději nakupujeme sami. Materiál dodáme za stejné ceny jako je koupí zákazník. (katalogové ceny) Za zakoupený a námi dodaný materiál, si neseme plnou odpovědnost.

Je dobré pořizovat materiál přes internet?
Internetové ceny bývají většinou nižší, a proto se to pro Vás může zdát být lákavé, aby jste při rekonstrukci koupelny trošku ušetřili. Otázka je jak se řeší případné reklamace. A to, co si jednou objednáte se potom těžko někde odvolává. Jinak platí to, co je řečeno v předchozí odpovědi. A potom na konkrétní situaci.

Provádíte rekonstrukce koupelen na splátky?
Ne. Rekonstrukce koupelen na splátky neposkytujeme.

Zajišťujete odvoz odpadu, který vznikne při rekonstrukci koupelny?
Ano zajišťujeme to tak, aby zákazník měl co nejméně starostí. Odpad odvážíme na řízenou skládku. Odpad se snažíme třídit.

Jak hodně je špíny a prachu při rekonstrukci koupeleny? Zajišťujete jeho odstranění?
Záleží jak velké úpravy se dělají. Upřímně řečeno špíny a prachu je dost, ale dá se to vydržet. Přece je to jednou za čas. Nejsme úklidová firma, ale základní úklid po sobě provádíme nejedná se o jemný prach. Pokut si to zákazník bude přát, rádi mu po rekonstrukci koupelny zajistíme úklidovou firmu.